7. KıTA: ANTARKTiKA NATiONAL GEOGRAPHiC’DE

ANTARCTICA- A penguin, with its beak open and its wings outstretched. (Photo credit: National Geographic Channels/Jeremiah Kelley)

7. Kıta: Antanktika Belgeseli 5 Aralık’tan itibaren Pazartesi günleri 21.00’da National Geographic ekranlarında. Belgesel, bir grup bilim insanının Antarktika’da zorlayıcı koşullar altında araştırma yürütebilmek için verdikleri mücadeleyi konu alıyor.

Zor Koşullarda Yaşam

Zor koşullar altında hayatta kalabilmek konusunda eğitim almış uzmanlarla beraber dünyanın en zorlu iklimine sahip kıta olan Antarktika‘da çalışan bir grup bilim insanının çalışmalarını anlatan 7. Kıta: Antarktika, 5 Aralık’tan itibaren Pazartesi günleri 21.00’da National Geographic ekranlarında izleyicilerle buluşuyor.

Antarktika’nın ekstrem iklim koşulları insanoğlunu aşırı derecede zorlayacak özelliklere sahip. Bir insan, -74 derecede sadece 3 dakikadan az bir süre hayatta kalabilir, vücudu günde ortalama 5.000 kalori yakar ve bu ortamda kaynayan su anında buza dönüşür. Saatte 200 metre hızla bir rüzgarda kamyonlar uçar ve uçaklar düşer. Ve %1’den daha az bir nem oranında insan vücudu sadece nefes alıp verirken bile su kaybeder. 7.Kıta: Antarktika bu koşullar altında yaşam süren bilim adamlarının, mühendislerin, uzmanların bilime katkıda bulunmak için birlikte yaşadığı mücadeleyi ekranlara taşıyor.

Devamını oku:
UNICEF Türkiye Milli Komitesi’nin 70. Kuruluş yıldönümü Ankara’da düzenlenen baloda kutlandı.
UNICEF 70. YILINDA ÇOCUKLAR İÇİN BALO

Tweet UNICEF Türkiye Milli Komitesi’nin 70. Kuruluş yıldönümü Ankara’da düzenlenen...

Arzu Kaprol Business Koleksiyonunu tanitti-01.10.2019
ARZU KAPROL BUSINESS KOLEKSİYONUNU TANITTI

TweetArzu Kaprol Business Sonbahar Kış’20 koleksiyon lansmanı Gizia Gate Nişantaşı...

Kapat