FRANSIZ BAYRAMI ANKARA'DA KUTLANDI Mayatta GÜNCEL Mayatta

FRANSIZ BAYRAMI ANKARA’DA KUTLANDI

← →

14 Temmuz Fransa Milli Günü Ankara’da kutlandı.

Fransa’nın Ankara Büyükelçisi Charles Fries’in ev sahipliğindeki resepsiyona, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ile yabancı diplomatik misyon temsilcileri, iş dünyasının önde gelen isimleri ve basın mensupları katıldı.

14 Temmuz Fransız Milli Günü Resepsiyonu iki ülke milli marşlarının okunmasıyla başladı. Ardından, ev sahibi Büyükelçi Fries ve Bakan Ersoy birer konuşma yaptı.

Büyükelçi Fries; AB ve Türkiye arasındaki bağları kuvvetlendirmek için iki ülke arasındaki ticareti artırmanın önemini vurguladı. Fries ayrıca: “Fransa’da yaşayan 700 bin Türk ile Türkiye’de yaşayan 10 bin Fransız’ın yanı sıra her yıl Türk ve Fransız turistler bu iki ülkeyi ziyaret edip hayran kalarak ülkelerine geri dönüyor. Bu dostluğu yaşatmak için çalışan herkese teşekkür ederim” sözlerini kullandı.

Bakan Ersoy ise, iki ülke arasındaki dostluğu geliştirmek için çalışmaların devam edeceğini belirtti. Fransa-Türkiye arasındaki turizm potansiyelinin daha da artırılacağını belirten Bakan Ersoy daha sonra ev sahibi Büyükelçi ile birlikte milli gün pastasını kesti.

Elçilik bahçesine kurulan büfelerde Fransa ve Türkiye mutfağının lezzetleri ikram edildi. Yemeğin ardından konuklar dans pistine geldi. Gelenekselleşen danslı kutlamaya tüm konuklar katıldı. Gece yarısına kadar süren partide dj performansı ve dans hakim oldu.

← →

Devamını oku:
KOLYOZ ‘DA BALIK KEYFİ

Kolyoz Restoran'a her mahsül kendi denizinden geliyor. Son yıllarda art...

yiğit boysanoğul zübeyde demirci çırağan sarayında düğün daveti düzenledi
YiĞiT BOYSANOĞLU ZÜBEYDE DEMiRCi EVLENDi

Yiğit Boysanoğlu ile Zübeyde Demirci hayatlarını birleştirdi. Mesa Holding Yönetim...

Kapat